Bialmed już niedługo oficjalne otwarcie

Zbliża się finał inwestycji budowy nowej siedziby firmy Bialmed. Inwestorzy czekają na odbiór obiektu, na którym prowadzone są obecnie już tylko “kosmetyczne” prace.

W sieci już można obejrzeć film z realizacji tego przedsięwzięcia. Obiekt jest imponujący pod względem konstrukcyjnym i projektowym jeśli chodzi o wnętrza i otoczenie. Już dziś można powiedzieć, że to gospodarcza wizytówka miasta.

Wykonawcą inwestycji była wrocławska firma budowlana Atlas Ward. Projekt hal wykonała firma 3xA również z Wrocławia. Teren na którym powstał obiekt to 5 hektarów. Wybudowane zostały na nim haleo powierzchnie 14,5 tys. m2. Nowa siedziba Bialmedu jest przyjazna środowisku. Na jej dachach zainstalowane zostały panele fotowoltaiczne. Hale i część biurowa ogrzewane są pompami ciepła.

Kamień węgielny pod budowę obiektu, wmurowany został 7 listopada 2018 roku
Bialmed Sp. z o.o. to lokalna firma założona w 1991 roku w Białej Piskiej przez braci Ryszarda i Andrzeja Rogińskich. Od tego czasu spółka stała się liderem wśród największych firm, działających w branży zaopatrywania placówek służb zdrowia, klinik, gabinetów oraz hurtowni w różnego rodzaj materiały medyczne oraz produkty lecznicze. Z powodzeniem działa też w wielu innych segmentach gospodarki, zatrudniając około 140 osób z powiatu piskiego. Materiały medyczne są największą gałęzią działalności Bialmedu. Firma zaopatruje około 700 szpitali w Polsce, znakomicie też radzi sobie w zdobywaniu partnerów biznesowych, czego potwierdzeniem może być plasowanie się Bialmedu na drugim miejscu w ogólnokrajowym rankingu firm pod względem ilości wygranych przetargów na oferowane usługi.