Zasiał “maryśkę” w szafie, plony zabrała policja

Policja zatrzymała 32-letniego mieszkańca Pisza podejrzanego o posiadanie narkotyków. Znaleziono przy nim słoik z suszem roślinnym. W domu mężczyzna miał szafę z pełnym oprzyrządowaniem, w której rosła marihuana.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego piskiej komendy zatrzymali 32-letniego mieszkańca Pisza podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna miał przy sobie

słoik, a w nim susz marihuany. Policjanci przeszukali dom oraz pomieszczenia gospodarcze należące do 32-latka. W jednym z pokoi stała charakterystyczna szafa. W środku było pełne specjalistyczne oprzyrządowanie do uprawy konopi innych niż włókniste. W szafie tej rosło 5 krzaków marihuany w różnej fazie wzrostu. W mieszkaniu policjanci znaleźli też trzy pojemniki plastikowe z suszem roślinnym oraz foliowe zawiniątko z nasionami. Wszystkie rzeczy zabezpieczyli, a ich właściciela zatrzymali. Po zebraniu materiału dowodowego 32-latek usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczył posiadania prawie 25 gramów środków odurzających w postaci marihuany. Drugi odnosił się do uprawy 5 roślin konopi innych niż włókniste. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za ich popełnienie grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.