Sześćdziesięciolatka znęcała się nad siostrą – trafiła ponownie za kratki

Decyzją sądu 60-letnia mieszkanka Pisza została aresztowana na okres 2 miesięcy. To środek zapobiegawczy zastosowany wobec kobiety podejrzanej o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad siostrą.

Piscy funkcjonariusze zatrzymali w policyjnym areszcie 60-letnią mieszkankę Pisza, która wszczynała awantury domowe z siostrą. Kobieta już wcześniej usłyszała zarzut znęcania się nad krewną. Wówczas została tymczasowo aresztowana. Zatrzymana kilka dni wcześniej opuściła warunkowo areszt śledczy. Sąd uchylił jej bowiem wcześniej zastosowany środek zapobiegawczy zamieniając go na dozór policyjny. Dodatkowo wydał zakaz jakichkolwiek kontaktów z siostrą oraz zobowiązał ją do opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania.

– Kryminalni zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 60-letniej kobiecie dwóch zarzutów. Pierwszy z nich dotyczył fizycznego i psychicznego znęcania się nad siostrą – poinformowała kom. Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu. – Policjanci ustalili, że zatrzymana bez powodu wszczynała awantury w trakcie, których wyzywała pokrzywdzoną oraz groziła jej pozbawieniem życia. Kobieta biła siostrę pięściami po ciele, popychała ją i szarpała za ubrania. Czynu tego dopuściła się w okresie tzw. recydywy.

Drugi zarzut dotyczył złamania zakazu wszelkich kontaktów z siostrą oraz niezastosowanie się do nakazu opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną. Z uwagi na to, że 60-letnia mieszkanka Pisza naruszyła obowiązki nałożone na nią przy zastosowaniu dozoru policyjnego, sąd zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Kobiecie grozi kara ponad 7 lat pozbawienia wolności.

Fotografia jest ilustracją do tekstu Fot. KPP Płońsk