Inauguracji nowego roku szkolnego 2022/2023

W czwartek, 1 września, Starosta Piski Andrzej Nowicki uczestniczył w inauguracji nowego roku szkolnego 2022/2023 w Zespole Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu oraz I Liceum Ogólnokształcącym w Piszu.

W Zespole Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu naukę rozpoczęło 8 klas pierwszych, w tym 12 uczniów z Ukrainy. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego była także okazją do wręczenia stypendiów najlepszym uczniom. Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymali: Aleksandra Wesołowska oraz Eryk Owczarek. Stypendium Starosty Powiatu Piskiego trafiło natomiast do Mikołaja Wabicha, Kacpra Serwatko i Diany Walendzik.
Wraz z początkiem nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Zawodowych z Bieblioteką Pedagogiczną w Piszu na zasłużoną emeryturę przeszli Bożena Grigoruk, Danuta Iłeczko, Halina Michałowska oraz Elżbieta Gromadzka.
Starosta Piski Andrzej Nowicki uczestniczył także w inauguracji roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym w Piszu, gdzie m.in. naukę rozpoczęło 147 uczniów klas pierwszych.
Wszystkim nauczycielom, uczniom oraz pracownikom oświaty, życzymy wzajemnej życzliwości oraz pozytywnego nastawienia każdego dnia pracy i nauki.