Poszukiwana 17-latka zatrzymana z narkotykami

Piscy policjanci, w trakcie kontroli drogowej pojazdu marki VW Polo, znaleźli u pasażerki narkotyki. Kierowcą był 33-letni mieszkaniec Pisza, a razem z nim jechała 17-latka, która miała przy sobie zawiniątko z marihuaną.

W środę (31 sierpnia br.) po godz. 20.00 na ulicach Pisza policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Polo. Kierowcą był 33-letni mieszkaniec miasta. Razem z nim jechała 17-letnia dziewczyna pochodząca z piskiej gminy. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze znaleźli u nastolatki woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że jest to marihuana.
Dziewczyna została zatrzymana w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszała zarzut posiadania środków odurzających, ponieważ zgodnie z prawem osoba, która ukończyła 17-lat ponosi już odpowiedzialność karną, czyli odpowiada jako osoba dorosła za popełnione przestępstwa i wykroczenia.
Nastolatka przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Powiedziała policjantom, że woreczek z suszem roślinnym znalazła nad jeziorem i wzięła z ciekawości. Po zakończeniu czynności procesowych 17-latka nie została jednak zwolniona do domu Była bowiem poszukiwana celem umieszczenia w młodzieżowym ośrodku wychowawczym, gdzie została odwieziona.
Za posiadanie narkotyków grozi jej kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.