Pożar w saunie – policjanci w akcji

Z niecodzienną sytuacją spotkali się policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem- Nidzie, którzy przejeżdżali w pobliżu jednego z ośrodków wypoczynkowych.

W czwartek przed godz. 18.00. Patrol w składzie: sierż. Aleksandra Chudzik i sierż. Sebastian Wojdyła zauważył w oddali kłęby dymu i ogień wydobywający się z jednego z domków letniskowych. Policjanci bez wahania zareagowali i ruszyli z pomocą obawiając się, że w środku mogą być ludzie. O pożarze powiadomili straż pożarną.

Obiekt ośrodka wypoczynkowego był zamknięty. Interweniujący policjanci nie czekając na przyjazd innych służb, przeskoczyli przez ogrodzenie i dotarli do palącego się budynku. Zachowując zasady bezpieczeństwa weszli do środka, by sprawdzić, czy są tam jakieś osoby. Po obejściu poszczególnych pomieszczeń stwierdzili, że na szczęście nikogo nie było. Policjanci podjęli próbę ugaszenia ognia wspólnie z pracownikami, którzy przybiegli na miejsce pożaru. Wspólnymi siłami udało się stłumić ogień. Przybyli na miejsce strażacy ustalili, że do pożaru doszło w saunie, gdzie zapaliły się drewniane belki. Przyczyną była najprawdopodobniej nieszczelność przewodu kominowego.

Policjanci doskonale wiedzieli w jaki sposób zachować się na miejscu pożaru, ponieważ sierż. Sebastian Wojdyła już od ponad 10 lat jest strażakiem ochotnikiem. Ma więc szeroką wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie, które wykorzystał pełniąc służbę jako policjant.

„Pomagamy i chronimy”

to hasło widoczne nie tylko na policyjnych radiowozach, ale także realizowane przez funkcjonariuszy każdego dnia. Policjanci w trakcie swojej służby pomagają ludziom ratując ich życie oraz chroniąc ich mienie. Tak było w przypadku policyjnego patrolu z Rucianego- Nidy, który zauważył pożar na terenie ośrodka wypoczynkowego. Wyglądało na to, że pali się domek letniskowy, w którym mogły przebywać jakieś osoby. Funkcjonariusze bez wahania ruszyli z pomocą. Przeskoczyli ogrodzenie i weszli do palącego się budynku, który próbowali gasić. Na szczęście nie było w nim żadnych osób.