Nastolatek zatrzymany z narkotykami

Piscy policjanci zatrzymali kolejną osobę podejrzaną o posiadanie środków odurzających. Tym razem jest to 17-letni mieszkaniec Pisza, który posiadał przy sobie ponad 4 gramy marihuany.

Kryminalni z Pisza, pracując nad zwalczaniem przestępczości narkotykowej na terenie miasta zatrzymali kolejną osobę podejrzaną o posiadanie środków odurzających. Tym razem jest to 17-letni mieszkaniec Pisza.

Nastolatek został zatrzymany przez policjantów na klatce schodowej bloku, w którym mieszka. Schodził wówczas do piwnicy. W kieszeni jego spodni funkcjonariusze znaleźli woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego, który zabezpieczyli.

Po sprawdzeniu testerem znalezionego suszu i zważeniu go okazało się, że są to konopie indyjskie w ilości ponad 4 gram, czyli ośmiu porcji dilerskich. 17-latek powiedział policjantom, że jest to marihuana na jego własny użytek.

Jeśli dalsze analizy potwierdzą, że zabezpieczony przez funkcjonariuszy susz rośliny to marihuana, 17-latkowi grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności. Tymczasem prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec mieszkańca Pisza środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru. Nastolatek zobowiązany został do stawiennictwa w piskiej komendzie trzy razy w tygodniu.