Ruszyła akcja #czystyPisz

Za nami pierwszy weekend (24-25 września) jesiennej edycji akcji #czystyPisz. Dobry przykład jak dbać o swoją najbliższą okolicę, miasto, gminę oraz przyrodę, dają najmłodsi. Bardzo się z tego cieszymy.

Brawo! Wykonaliście kawał dobrej roboty! Niech hasło „Myślę, więc nie śmiecę”, które towarzyszyło „pierwszakom” z SP Nr 2 w Piszu, przyświeca nam wszystkim przez cały rok. Słowa uznania kierujemy też w stronę mieszkańców Sołectwa Wiartel. Po raz kolejny mogliśmy liczyć na zaangażowanie z ich strony! Dziękujemy!

Kolejna akcja z cyklu #czystyPisz odbędzie się już w najbliższą sobotę (2 października). Liczymy, że weźmie w niej udział jak najwięcej mieszkańców naszej gminy.
Zapraszamy do aktywnego udział w akcji #czystyPisz stowarzyszenia, sołtysów, radnych, przedsiębiorców, grupy nieformalne oraz jednostki OSP.

Dla wszystkich chętnych Urząd Miejski w Piszu przygotował worki do zbierania odpadów oraz rękawiczki ochronne. Wystarczy zadzwonić pod numer 87 424 12 33 i umówić się po ich odbiór. Zebrane odpady zgłaszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 7.15 – 15.15 pod tym samym numerem telefonu. Więcej informacji w sprawach organizacyjnych i promocyjnych akcji można uzyskać pod numerem: 87 424 12 07.

Wspólne sprzątanie nie tylko przysłuży się naszej gminie, ale też Mazurom. Zaśmiecona Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to fakt, dlatego tą kampanią chcemy uwrażliwić mieszkańców oraz turystów na skalę problemu. Przedsięwzięcie będzie również dobrą okazją, aby podczas wspólnego sprzątania podnieść swoją wiedzę na temat prawidłowej segregacji odpadów.

Przy okazji sprzątania rób zdjęcia, pisz relacje (forma dowolna) – koniecznie wpisując lokalizację. Przesyłaj je do nas na adres: pisz@home.pl w tytule wiadomości wpisując “Czysty Pisz”. Podziel się zdjęciami również na Facebooku. Wszystkie zdjęcia i relacje będą opublikowane na oficjalnej stronie www.pisz.pl oraz na naszym facebook.com/GminaPisz

Na Wasze zdjęcia i relacje czekamy do 18.10.2021 r. Wysłanie zdjęć oznacza zgodę na ich wykorzystanie na potrzeby akcji przez Urząd Miejski w Piszu.

• przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Piszu
• uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Piszu
• uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Piszu