Koncertowo, kulturalnie i sportowo – Dni Pisza 2021

Wieczorem koncerty muzyczne, a w godzinach popołudniowych Wielkie Piskie Grillowanie, zmagania sportowe oraz wystawy – historyczna i fotograficzna.

Tegoroczne Dni Pisza, które wróciły po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, dostarczyły szereg atrakcji dla osób w różnym przedziale wiekowym. Były świętem dla tych, którzy cenią sobie dobrą muzykę, historię, a także piękno Ziemi Piskiej.
Świętowanie zaczęliśmy w piątek (23 lipca) Turniejem Siatkówki Plażowej pod Honorowym Patronatem Posła na Sejm RP Pawła Papke. Chociaż wynik był raczej sprawą drugorzędną, każda ze zgłoszonych sześciu drużyn dała z siebie 100% możliwości. W rezultacie, zgromadzeni na Plazy Miejskiej w Piszu kibice, obejrzeli wiele ciekawych akcji i kilka zaciętych spotkań. Wygrała drużyna o nazwie „Słoneczny Patrol”, która w nagrodę otrzymała okolicznościowy puchar, dyplom oraz gadżety ufundowane przez Urząd Miejski w Piszu. Organizatorzy wydarzenia: Gmina Pisz, Piski Dom Kultury oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.
W oczekiwaniu na występy muzyczne można było odwiedzić stoiska z regionalnym jadłem oraz rękodziełem, jak również obejrzeć dwie wystawy plenerowe – prac wystawionych w ramach konkursu fotograficznego “Moje Miasto”, organizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Piszu oraz historyczną „Pomniki wdzięczności – mitologizacja pamięci”, przygotowaną przez Muzeum Ziemi Piskiej. Swoje stoisko miało również Nadleśnictwo Pisz, na którym można było zgrać w leśne koło fortuny, natomiast najmłodsi mieli do dyspozycji gry i zabawy, a także kolorowanki. Zabawę na Placu Daszyńskiego rozkręcił DJ Cesare. Tuż po nim zaprezentowała się gwiazda wieczoru Michał Szczygieł. Szczególnie młodzież wspólnie z artystą takie utwory, jak „Spontan”, „Więcej”, czy też „Daj mi znać”.
Sobota (24 lipca) upłynęła pod znakiem Wielkiego Piskiego Grillowania. Smakołyki z daleka kusiły swoim zapachem i smakiem. Nic więc dziwnego, że rozeszły się niczym ciepłe bułeczki. Organizatorzy: Gmina Pisz, Piski Dom Kultury oraz Piski Zakład Aktywności Zawodowej “Wieża”.
Na deser można było pobawić się przy dźwiękach serwowanych przez DJ Dizzkats. Ogień, moc i mnóstwo pozytywnej energii – tymi określeniami można opisać koncert drugiej gwiazdy dni Pisza – zespołu Reaggeside. Ostatnim akcentem imprezy był występ – Oskara Rockenberga.