Chora na COVID-19 naruszyła warunki izolacji domowej

Do Komisariatu Policji w Orzyszu przyszła 41-letnia kobieta, aby dowiedzieć się o dalszym losie jej partnera, który zatrzymany został za jazdę w stanie nietrzeźwości. Okazało się, że mieszkanka Orzysza objęta jest izolacją domową z uwagi na stwierdzony COVID-19.

W niedzielę w Orzyszu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej nietrzeźwego kierującego. Pojechali z nim do komisariatu celem zbadania stanu trzeźwości. W tym czasie na policję przyszła jego partnerka, która chciała się dowiedzieć o dalszym losie swojego znajomego.
Funkcjonariusze z daleka poznali, że jest to 41-letnia mieszkanka Orzysza objęta izolacją domową z uwagi na stwierdzony u niej COVID-19. Ostatni dzień jej kwarantanny przypadał właśnie na niedzielę. Swoje nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczyła tym, że sądziła, iż po kontroli funkcjonariuszy może już wyjść z domu ostatniego dnia izolacji. W dalszej rozmowie dodała, że idąc do komisariatu zaszła po drodze do sklepu.
O całej sytuacji funkcjonariusze powiadomili Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Piszu, która może nałożyć na mieszkankę Orzysza karę administracyjną w wysokości do 30 000 złotych. Policjanci natomiast będą prowadzili czynności w kierunku popełnienia przez 41-latkę wykroczenia nieprzestrzegania decyzji wydanych przez organy inspekcji sanitarnej. Czyn ten jest zagrożony karą grzywny albo karą nagany.