Plaża miejska odzyskuje nowy blask

Zobacz galerię
4 zdjęć
Plaża miejska odzyskuje nowy blask
aKAJ_6227

Plaża miejska odzyskuje nowy blask
aKAJ_6190

Plaża miejska odzyskuje nowy blask
aKAJ_6132

Plaża miejska odzyskuje nowy blask
aaKAJ_7862

Patrząc na główny pomost plaży miejskiej w Piszu, najlepiej widać różnicę jak było, a jak za chwilę będzie. Jeżeli pogoda nie spłata figla, do końca tego tygodnia prace związane z zabezpieczeniem drewnianych konstrukcji na plaży i budynków Ekomariny zostaną zakończone. Pieniądze na ten cel przekazał Urząd Miejski w Piszu.

Woda, słońce i wiatr zrobiły swoje… Niezabezpieczane od otwarcia Ekomariny i budowy nowego pomostu deski zaczęły gnić i próchnieć. Jeszcze sezon, może dwa i otwarty przed pięciu laty obiekt dosłownie posypałby się w oczach.

-Czasu ze względu na bardzo kapryśną pogodę mieliśmy niewiele, ale ta jesień była ostatnim momentem na, to by zabezpieczyć zarówno wszystkie budynki Ekomariny jak i pomost. Odkładanie w czasie konserwacji drewna doprowadziłoby, do tego, że w przyszłym roku musielibyśmy liczyć się z wymianą wielu desek, a to jak wiadomo są już duże koszty. Dlatego, gdy tylko Urząd Miejski przekazał nam środki, korzystając z nielicznych dni słonecznych rozpoczęliśmy konserwację- mówi Wojciech Waszkiewicz, dyrektor MGOSiR w Piszu.

Środki finansowe, w sumie 10 tys. złotych pozwoliły na zakonserwowanie głównego budynku i podestów Ekomariny, szkutni, portierni i innych z placem zabaw włącznie. Do końca tego tygodnia powinien zostać zabezpieczony również pomost główny. Prace związane z konserwacją wykonali pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piszu.

Źródło MGOSiR Pisz