Za włamania i oszustwo trafili za kratki

Piscy kryminalni zatrzymali 21 i 22-latka podejrzanych kradzieży z włamaniem do domku letniskowego. Wartość strat oszacowano na kwotę blisko 1600 złotych.

Zatrzymanym postawiony został zarzut włamania do jednego z domków letniskowych w gminie Pisz. Złodzieje weszli do środka wyłamując drewniane okiennice, a następnie wybijając szybę w oknie. Z domku zginął telewizor z pilotem, konsola do gier wraz z kilkoma grami oraz ładowarki do telefonu o wartości około 1600 zł. Zatrzymani 21 i 22-latek trafili do policyjnego aresztu. W międzyczasie funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów, które znaleźli w mieszkaniu jednego ze sprawców.
Po zebraniu materiału dowodowego, kryminalni przedstawili zarzuty kradzieży z włamaniem zatrzymanym mężczyznom. Starszy z nich podejrzany jest także o oszustwo. Doprowadził bowiem właściciela lombardu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 250 złotych. 22-latek zastawił telewizor z pilotem wprowadzając właściciela w błąd, co do jego własności. Obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.