Akcja „Znicz”-na drogach powiatu było bezpiecznie

Zobacz galerię
5 zdjęć
Akcja „Znicz”-na drogach powiatu było bezpiecznie
KPP Pisz- Znicz w Piszu

Akcja „Znicz”-na drogach powiatu było bezpiecznie
KPP Pisz-Pisz akcja ZNICZ

Akcja „Znicz”-na drogach powiatu było bezpiecznie
KPP Pisz-policjantki pomogły mężczyźnie

Akcja „Znicz”-na drogach powiatu było bezpiecznie
KPP Pisz-policjantki z pomocą

Akcja „Znicz”-na drogach powiatu było bezpiecznie
KPP Pisz-ŻW w akcji ZNICZ

Za nami Dzień Wszystkich Świętych. Na drogach powiatu piskiego upłynął bezpiecznie. Doszło jedynie do trzech niegroźnych kolizji. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem pieszych i kierujących szczególnie w rejonach cmentarzy, a w razie potrzeby służyli pomocą.

Tak było 1 listopada około południa na ul. Warszawskiej w Piszu. Policjantki kierując ruchem w pobliżu cmentarza zauważyły, że na przejściu dla pieszych przewrócił się starszy mężczyzna. Natychmiast do niego podbiegły. Okazało się, że pan jest po operacji biodra i idąc ulicą potknął się i przewrócił. Policjantki pomogły mężczyźnie wstać i przeprowadziły go na drugą stronę. Nie wymagał pomocy medycznej. Samodzielnie poszedł do domu.

Wczoraj (środa) doszło jedynie do trzech niegroźnych kolizji. Miały one miejsce w godzinach popołudniowych. W miejscowości Klusy, gmina Orzysz, kierujący pojazdem marki Alfa Romeo nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Chevrolet Aveo. Kierowca alfy romeo ukarany został przez policjantów mandatem karnym. Dwie kolejne kolizje dotyczyły zdarzeń ze zwierzętami. W żadnym z nich nie ucierpiała żadna osoba.

Akcja „Znicz” trwa nadal. Dzisiaj funkcjonariusze będą zwracali szczególną uwagę na prędkość kierujących. Przy tej okazji policjanci przypominają o przepisie dotyczącym zatrzymania prawa jazdy kierującemu, który w rażący sposób przekroczy dopuszczalną prędkość (o ponad 50 km/h) w terenie zabudowanym.

W taki właśnie sposób uprawnienia do kierowania stracił 39-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, który kierował pojazdem marki Volkswagen. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej we wtorek (31 października br.) po godz. 15.00 w miejscowości Kociołek Szlachecki w gminie Pisz. 39-latek latek jechał z prędkością 103 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Za popełnione wykroczenie ukarany został przez policjantów drogówki mandatem karnym w wysokości 400 zł i 10 punktami karnymi. Stracił też prawo jazdy.

Źródło KPP w Piszu
  • Gość

    Ciekawe to co piszecie jechałem tego dnia i widziałem całą sytuację Panowie „policjanci” bo inaczej nie powiem jechali za Panem przez 15 km i Pan jechał z prędkością 115 km po za terenem zabudowanym i go nie zatrzymali poczekali do momentu wjazdu w tzw teren zabudowany ( po jednej stronie Kościół oddalony od drogi około 100m a za nim budynki kolejne 200m a po drugiej stronie las!!!!-typowe miejsce dla łowców)i Pana zatrzymali zaraz po wjezdzie w teren zabudowany gdzie już Pan HAMOWAŁ po prostu masakra!!!!!

    • Świadek

      We wtorek tez widziałem akcje nie wiem czy to Ci sami pseudo policjanci wyłapywali tylko Warszawskie rejestracje jak zobaczyli czarne BMW na WE nr nie pamiętam to tak wydarli z parkingu ze jadąc za nimi ponad 140 (chciałem ich nagrać ) nie byłem w stanie ich dogonić tylko z dała widziałem jak wyprzedzają na 3 spychając inne auta na pobocze No i oczywiście dopadli szczęśliwi nieważne ze omal doprowadzili do KARAMBOLU (auto ciężarowe i 3 auta osobowe) ale najważniejsze dopadli biednego kierowcę akcja działa się około godz 16 !!!!! 31.10.2017 może ktoś to nagrał