Piska woda z Diamentem Forbesa

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piszu znalazło się w prestiżowym zestawieniu miesięcznika Forbes.

Miesięcznik gospodarczo-finansowy Forbes po raz dwunasty przygotował zestawienie firm, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swoją wartość. W rankingu Diamentów Forbesa znalazło się piskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Spółka zajęła 3. miejsce w województwie warmińsko-mazurskim w kategorii firm o poziomie przychodów od 5 do 50 mln zł.

– To ważne wyróżnienie dla naszego przedsiębiorstwa. Od kilku lat realizujemy w firmie strategię rozwoju opartą na wdrażaniu nowych technologii i systemów zarządzania. Wyniki jakie obecnie osiągamy i pojawienie się w rankingu Diamentów Forbesa potwierdza, że obraliśmy właściwą drogę – mówi Leszek Leniec, dyrektor PWiK. – Cieszy nas to tym bardziej, że jesteśmy spółką miejską, której działalność ma się przekładać na poziom i jakość życia mieszkańców. W ciągu ostatnich trzech lat nie wprowadzaliśmy podwyżek za wodę i ścieki, podnosząc w tym czasie poziom usług dzięki nowym inwestycjom – dodaje.

Spółka PWiK zatrudnia 54 osoby i ciągle się rozwija. Mowa tu o wielu inwestycjach, zwłaszcza tej strategicznej – nowoczesnej stacji uzdatniania wody, która zaopatruje ponad 20 tysięcy mieszkańców Pisza i okolic. PWiK często wymienia się jako flagowy przykład prawidłowo funkcjonującego i zabezpieczonego zakładu w branży wodociągowej naszego regionu.

– Prace nad modernizacją stacji uzdatniania wody trwały 6 miesięcy i zakończyły się w grudniu 2017 roku. Polegały na wymianie wszystkich urządzeń technologicznych, układów sterowania, budowie ujęć wodnych oraz na rozbudowie instalacji o oczyszczalnię wód popłucznych – wyjaśnia Leszek Leniec.

Aktualnie spółka przygotowuję projekt gruntownej modernizacji stacji uzdatniania wody w Wiartlu.

– W następnych latach będziemy pracowali nad przebudową wszystkich wiejskich stacji uzdatniania wody. W naszej gminie jest ich siedem – zdradza dyrektor PWiK. – Będziemy również inwestować w odnawialne źródła energii. Ceny energii elektrycznej rosną, a my musimy wybiegać w przyszłość i szukać oszczędności. Chcemy by dwie instalacje fotowoltaiczne powstały już w przyszłym roku.

Diamenty Forbesa to najważniejsze na polskim rynku zestawienie najprężniej rozwijających się firm. Wywiadownia Bisnode Polska zebrała dane przedsiębiorstw, które złożyły w terminie raporty do Krajowego Rejestru Sądowego. Na tej podstawie powstała baza ponad 3,5 tys. firm, którym przyznano pozytywny rating wiarygodności i ryzyka współpracy. Wszystkie one mają wysoką płynność finansowo i nie zalegają kontrahentom z płatnościami. W rankingu Diamentów Forbesa znalazły się przedsiębiorstwa, które osiągnęły największy przeciętny roczny wzrost wartości.

Zródło: PWiK