Muzyczna Noc Muzeów

Koncert pt. „To co ważne” w wykonaniu Ninu Nu i Jacka Mureno będzie głównym punktem tegorocznej Nocy Muzeów w Muzeum Ziemi Piskiej. Spotkanie w niedzielę o godz. 18. Wstęp wolny.

Muzeum Ziemi Piskiej z okazji Nocy Muzeów zaprosiło do współpracy uznanych artystów. Ich zadaniem będzie zabranie słuchaczy w świat największych przebojów muzyki popularnej. W repertuarze znajdą się piosenki, które dorobiły się miana kultowych, stały się drogowskazami i hitami czasów, nie tyko tych, w których powstały. Część utworów publiczność usłyszy w przekładzie na język polski.

W niedzielnym koncercie pt. „To co ważne” zaprezentują się Nina Nu, wokalistka i autorka tekstów, która z Muzeum Ziemi Piskiej współpracowała już w poprzednim roku, a także Jacek Mureno, aktor warszawskiego Teatru Sabat, odtwórca ról w największych musicalach prezentowanych na polskich scenach.

– Nina Nu i Jacek Mureno śpiewają głownie w duecie, ale nie zabraknie utworów solowych – mówi dr Aneta Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej. – Wykonawcy podkreślają, że ich zadaniem, jako artystów jest nieść oddech, nadzieję i przypominać o tym co jest ważne i potrzebne do dobrego życia: Przyjaźń, Miłość, Wolność, Nadzieja.

Niedzielny koncert będzie głównym punktem tegorocznej Nocy Muzeów w Muzeum Ziemi Piskiej. Wydarzenie wpisuje się w harmonogram obchodów 50-lecia piskiego muzeum. Początek o godz. 18. Wstęp wolny, zapraszamy.