Medale pływaków MKS „Roś” Pisz podczas międzynarodowej imprezy

Pięć złotych, trzy srebrne i pięć brązowych w sumie trzynaście medali przywieźli z Giżycka do Pisza zawodnicy MKS „Roś” Pisz. Sukces tym większy, gdyż impreza w Giżycku miała mocną i silną obsadę klubów z Polski i zagranicy.

W XV Międzynarodowych Wiosennych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka, które odbyły się w miniony weekend wystartowało w sumie 383 zawodników z 29 klubów Polski i zagranicy m.in. Litwy i Rosji.

Międzynarodowy charakter zawodów i duża konkurencja były motywacją by dać z siebie wszystko.Pierwszego dnia nasi zawodnicy zdobyli dwa złote medale, dwa srebrne i trzy brązowe. Drugiego dnia piscy pływacy sięgnęli po trzy złote medale, jeden srebrny i dwa brązowe.
W zawodach zadebiutowały dwie najmłodsze zawodniczki w klubie Lena Łagodzińska i Martyna Cichocka. Startowały ze starszymi, ale w swoich kategoriach wiekowych zajęły drugie i trzecie miejsca.

Wielkim wyróżnieniem i zwieńczeniem treningów na piskiej pływalni było uplasowanie się na podium dwóch zawodników w klasyfikacji generalnej zawodów. Adrian Malinowski i Maciej Domasiewicz zajęli trzecie miejsca w swoich rocznikach, w klasyfikacji generalnej i otrzymali pamiątkowe statuetki Trenerem zawodników jest Wojciech Waszkiewicz.

SZCZEGÓŁOWE OSIĄGNIĘCIA:

50m stylem dowolnym:

Adrian Malinowski II miejsce – 12 lat
Maciej Domasiewicz III miejsce – 14 lat

100m stylem dowolnym:

Adrian Malinowski II miejsce – 12 lat
Aleksander Raszewski III miejsce – 12 lat
Maciej Domasiewicz III miejsce – 14 lat

200m stylem dowolnym:

Maciej Waszkiewicz III miejsce – 13 lat

400m stylem dowolnym:

Maciej Waszkiewicz I miejsce – 13 lat

50m stylem klasycznym:

Maciej Waszkiewicz I miejsce – 13 lat

200m stylem klasycznym:

Julia Gacman I miejsce – 12 lat

50m stylek grzbietowym:

Dawid Kowalewski II miejsce – 14 lat

50m stylem motylkowym:

Maciej Domasiewicz I miejsce – 14 lat

100m stylem zmiennym:

Maciej Domasiewicz I miejsce – 14 lat
Adrian Malinowski III miejsce – `12 lat