Wikingowie rozbili bank z medalami

Zobacz galerię
4 zdjęć

Wikingowie Pisz wygrali klasyfikację drużynową podczas Otwartych Mistrzostw Województwa w Teakwodno w Olecku. Indywidualne w walkach i turnieju sprawnościowym zdobyli ponad 30 medali.

Zawody w Olecku były potwierdzeniem mocnej pozycji Wikingów Pisz w szkoleniu najmłodszych adeptów koreańskiej sztuki walki w naszym regionie.  W Otwartych Mistrzostwach Województwa w Teakwondo wystąpili zawodnicy w wieku od 7 do 14 lat. Rywalizacja odbyła się w turnieju sprawnościowym i walkach, a piszanie zdobyli łącznie ponad 30 medali.

– Wygraliśmy klasyfikację drużynową mistrzostw – mówi Zbigniew Glinko, trener Wikignów. – Indywidualnie na najwyższym stopniu podium stawało dziewięcioro naszych podopiecznych. W zawodach udział wzięło łącznie 150 zawodników z ośmiu klubów.

Złote medale dla Wikingów wywalczyli w Olecku: Kornelia Piekarska, Samuel Piekarski, Tymoteusz Czarnecki, Adrian Kurpiewski, Klara Wójtowicz, Sebastian Ruszczyk, Adrianna Wójkowska, Marcin Wójkowski i Kajetan Waruszewski. Udział w sukcesach zawodników z sekcji w Piszu i Orzyszu miał także Rafał Nepelski, drugi trener Wikingów, który opiekował się grupą podczas mistrzostw.