Zablokowana krajówka nr 16 w Mikoszach – znaleziono tam niewybuchy

Trwa usuwanie niewybuchów znalezionych przy drodze krajowej nr 16 w Mikoszach gmina Orzysz.

Na miejscu pracują saperzy, straż pożarna i policja. Droga jest zablokowany. Z domów ewakuowana jest również miejscowa ludność. Niewybuchy to trotyl najprawdopodobniej z drugiej wojny światowej. Nie wykluczone, że był on przeznaczony do wysadzenia tamtejszego mostu.

– W środę po godz. 13.00 otrzymaliśmy informację od pracowników remontujących most w miejscowości Mikosze w gminie Orzysz o wykopaniu niewybuchów. Znaleziono ponad 14 skrzynek zawierających prawdopodobnie trotyl – informuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu – Skrzynek może być więcej. Miejsce znaleziska przez cały czas zabezpieczają policjanci.

Miejsce to przez cały czas zabezpieczają policjanci. W celu sprawdzenia mostu i podjęcia niewybuchów zablokowana została całkowicie droga krajowa nr 16 w miejscowości Mikosze na trasie Orzysz – Mikołajki. Wprowadzony został objazd przez Okartowo i Nowe Guty. Utrudnienia na tej trasie mogą potrwać nawet do godz. 15.00. Zarządzona została także ewakuacja około 200 mieszkańców Mikoszy.

Źródło i Fot: KPP w Piszu, OSP Orzysz