Włamanie po zwolnieniu z pracy

Piscy kryminalni wyjaśnili kolejną sprawę włamania do stolarni znajdującej się na terenie gminy Pisz. Jak ustalili policjanci, sprawcami okazali się dwaj mężczyźni. Jeden z nich był wcześniej zatrudniony w tym zakładzie.

Były pracownik wykorzystał okazję i ukradł klucz do pomieszczeń stolarni. Działając wspólnie z kolegą włamał się do zakładu. Sprawcy zabrali elektronarzędzia powodując straty na łączną kwotę blisko 9 000 złotych. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

– W połowie kwietnia tego roku właściciel zakładu stolarskiego zgłosił włamanie do jego warsztatu na terenie gminy Pisz. Jak ustalili policjanci, sprawcy wykorzystując oryginalny klucz weszli do pomieszczeń stolarni – poinformowała kom. Anna Szypczyńska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Z warsztatu zginęły narzędzia stolarskie w postaci wkrętarek akumulatorowych, wyrzynarki sieciowej, szlifierki, wiertarki, frezarki, odkurzacza, młotowiertarki i wielu innych rzeczy. Właściciel oszacował wartość skradzionych narzędzi na łączną kwotę blisko 9 000 złotych.

Piscy kryminalni, pracując nad tą sprawą ustalili, że sprawcą może być były pracownik stolarni. Ich podejrzenia były słuszne. Ustalili bowiem, że 22-latek, po ostatnim dniu pracy, wykorzystując nieuwagę właściciela, ukradł klucz od pomieszczenia stolarni. Następnie namówił 23-letniego kolegę do kradzieży elektronarzędzi z tego warsztatu. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Przedstawione zostały im zarzuty kradzieży z włamaniem, do której się przyznali. Wykonując czynności, w sprawie tego włamania, policjanci odzyskali większość ze skradzionych narzędzi, dzięki czemu stolarnia może nieprzerwanie funkcjonować. Obu mężczyznom grozi teraz kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.