Noc Muzeów z Melchiorem Wańkowiczem

Spacer po Piszu śladem Melchiora Wańkowicza, który zatrzymał się w naszym mieście podczas zbierania materiałów do książki “Na tropach Smętka”, będzie głównym wątkiem tegorocznej Nocy Muzeów, organizowanej przez Muzeum Ziemi Piskiej. Wydarzenie w piątek 18 maja.

W nieco innej formule odbędzie się tegoroczna Noc Muzeów w Piszu. Muzeum Ziemi Piskiej zaprasza 18 maja do udziału w spacerze ulicami Pisza. Uczestnicy odwiedzą miejsca, które w książce “Na tropach Smętka” opisał Melchior Wańkowicz. Zbiór reportaży z przedwojennych Mazur stanowi dzisiaj ważne źródło informacji o Piszu w pierwszej połowie XX wieku. Uczestnicy spaceru zatrzymają się na piskim rynku, odwiedzą miejsca nad Pisą, a ich przewodnikiem będzie sam Melchior Wańkowicz.

– Postaramy się zachować do końca w tajemnicy, kto wcieli się w rolę Melchiora Wańkowicza – mówi dr Aneta Agnieszka Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej. –Podczas samego spaceru planujemy kilka atrakcji i niespodzianek, a po powrocie do Muzeum Ziemi Piskiej zapraszamy na koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Niny Nu. Zgodnie z kilkuletnią tradycją podczas Nocy Muzeów tradycyjnie ogłoszony zostanie laureat tytułu Osobowości Ziemi Piskiej, który otrzyma statuetkę Smętka.

Zbiórka uczestników spaceru z okazji Nocy Muzeów o godz. 19.00 na placu przed Muzeum Ziemi Piskiej. Koncert pt. “Wiersze na nutach” rozpocznie się ok. godz. 21.