Nieodpowiedzialni kierowcy na piskich drogach

Pomimo policyjnych apeli każdego dnia na piskich drogach funkcjonariusze zatrzymują nieodpowiedzialnych kierujących.

We wtorek policjanci drogówki wyeliminowali z ruchu dwóch kierowców jadących pod wpływem alkoholu. Jeden z nich kierował pojazdem marki Seat, a drugi motorowerem. Każdy z nich miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Brakiem rozsądku wykazał się także kierowca pojazdu marki Mazda, który w okolicach miejscowości Snopki, wymusił pierwszeństwo przejazdu dla prawidłowo jadącego samochodu marki Audi.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło we wtorek ( 7 lipca br.) przed godz. 15.00 na drodze krajowej nr 58. Na trasie Pisz- Ruciane – Nida zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich leżał w przydrożnym rowie.
Jak ustalili policjanci kierujący pojazdem marki Mazda, 21-letni mieszkaniec województwa śląskiego, wyjeżdżał z drogi podporządkowanej. Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Audi wskutek czego doszło do zderzenia aut. Na szczęście tym razem nikt nie doznał obrażeń. Obaj kierowcy byli trzeźwi.
21-letni kierowca mazdy został ukarany przez funkcjonariuszy mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszego funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu przed godz. 17.00 w jednej z miejscowości na terenie gminy Ruciane- Nida.
To właśnie tam policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Seat. Kierował nim 54-letni mieszkaniec gminy. Już po otwarciu drzwi tego auta funkcjonariusze nie mieli żadnych wątpliwości, że kierowca jest nietrzeźwy, bo wyraźnie czuć było od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości tego mężczyzny wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
Drugiego nieodpowiedzialnego kierującego funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej przed godz. 20.00 także na terenie gminy Ruciane- Nida. Uwagę patrolu zwrócił motorowerzysta jadący pojazdem marki Longjia. Jego sposób jazdy sugerował, że może być pod działaniem alkoholu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 53-letniego mieszkańca tej gminy. Badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na okres od 3 do 15 lat.