Potrącił mężczyznę na pasach – wypadkowy weekend

Do dwóch wypadków drogowych doszło podczas minionego weekendu.

Pierwszy z nich miał miejsce w Orzyszu na ul. Wojska Polskiego. Do zdarzenia doszło w piątek (22 lipca br.) przed godz. 19.00. Kierujący pojazdem marki Audi potrącił mężczyznę przechodzącego przez ulicę po przejściu dla pieszych. Pieszy to 69-letni mieszkaniec Orzysza, który zabrany został do szpitala. Za kierownicą audi siedział 79-letni mieszkaniec Pisza. Kierowca był trzeźwy. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.
Drugi wypadek miał miejsce w sobotę (23 lipca br. ) po godz. 17.00 na ul. Wojska Polskiego w Piszu, gdzie przewrócił się motocyklista. Policjanci ustalili, że motocyklem marki Yamaha kierował 50-letni mężczyzna jadący z żoną. Dojeżdżając do przejścia dla pieszych zaczął hamować. Na mokrej nawierzchni stracił panowanie nad motocyklem w wyniku czego przewrócił się na prawą stronę przygniatając pasażerce nogę. Kobieta zabrana została do szpitala. Motocyklista był trzeźwy. Policjanci będą wyjaśniali przyczyny i okoliczności obu tych zdarzeń drogowych.

W trakcie weekendu funkcjonariusze, na drogach powiatu piskiego, zatrzymali też trzech kierujących jadących pod działaniem alkoholu. Pierwszego z nich wyeliminowali z ruchu w piątek (22 lipca br.) po godz. 10.00 w Piszu na ul. Warszawskiej. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Kia. Kierował nim 46-letni mieszkaniec Warszawy. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę (23 lipca br.) przed godz. 9.00 na ulicach Pisza patrol zatrzymał do kontroli motorower marki Yamaha. 51-letni motorowerzysta miał prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni dopuścili się popełnienia wykroczenia, za które grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł.
Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał 58-letni rowerzysta zatrzymany do kontroli na terenie gminy Ruciane – Nida w niedzielę (24 lipca br.) po godz. 19.00. Mężczyzna ten ukarany został mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Policjanci zatrzymali też kierującego samochodem marki Opel, który złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za kierownicą tego auta siedział 44-letni mieszkaniec Kielc. Zakaz ten obowiązywał go od 17 czerwca tego roku przez okres sześciu miesięcy. Jego złamanie jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

Przed sądem stanie też 52-letni mieszkaniec Pisza kierujący pojazdem marki Audi. Został zatrzymany do kontroli drogowej w niedzielę przed południem na terenie piskiej gminy. Kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania. Jest to wykroczenie, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 zł, a do tego sąd orzeknie zakaz prowadzenia pojazdów.

Nietrzeźwy rowerzysta ukarany został dwoma mandatami po 2500 zł

W czwartek (21 lipca br.) przed godz. 16.00 w miejscowością Ukta, gm. Ruciane – Nida doszło do zdarzenia drogowego. Rowerzysta włączał się do ruchu pomiędzy samochodami stojącymi w korku. Mężczyzna jadący jednośladem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo pojazdowi marki Peugeot powodując kolizję. W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.
Rowerem jechał 61-letni mieszkaniec gminy Ruciane- Nida. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierujący jednośladem ukarany został przez funkcjonariuszy dwoma mandatami karnymi o łącznej wartości 5000 zł. Pierwszy mandat w kwocie 2500 zł otrzymał za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości. Drugi również w wysokości 2500 zł dostał za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.