Mieszkańcy ulicy Wojska Polskiego będą debatować z Policją

Komendant Powiatowy Policji w Piszu zaprasza mieszkańców ul. Wojska Polskiego w Piszu na debatę społeczną

W dniu 18 maja br. o godz. 11.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącym w Piszu przy ul. Sikorskiego odbędzie się debata społeczna. Komendant Powiatowy Policji w Piszu bardzo serdecznie zaprasza na nią szczególnie mieszkańców bloków nr 6, 8, 10 i 12 ul. Wojska Polskiego w Piszu. W ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy tego osiedla zgłosili kilka istotnych dla nich problemów w kwestii bezpieczeństwa. O tym jak temu zaradzić będą rozmawiali policjanci z mieszkańcami oraz uczniami pobliskiej szkoły.

Od ponad półtora roku funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Obywatele mają możliwość zgłaszania w ten sposób istotnych dla nich kwestii dotyczących bezpieczeństwa.

W ten właśnie sposób mieszkańcy bloków nr 6, 8, 10 i 12 poinformowali, że na ich osiedlu gromadzi się młodzież oraz spożywany jest alkohol w miejscach niedozwolonych. Tego rodzaju zachowania bardzo im przeszkadzają oraz wpływają negatywnie na poczucie ich bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.
Stąd dzielnicowy tego rejonu zaproponował zorganizowanie debaty społecznej nt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ”. Będzie to doskonała okazja, aby mieszkańcy spotkali się z policjantami oraz przedstawicielami administracji i pobliskiej szkoły. Wspólnie będzie można podjąć próbę rozwiązania tych problemów.

Debata społeczna odbędzie się w dniu 18 maja 2018 roku o godz. 11.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Piszu przy ul. Zgody 15. Komendant Powiatowy Policji w Piszu, kom. Marcin Karmowski bardzo serdecznie zaprasza na nią szczególnie mieszkańców ul. Wojska Polskiego 6, 8, 10 i 12 w Piszu, by porozmawiać o ich bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania.