Krwiodawcy zapraszają w Dzień Kobiet

Zbliża się termin trzeciego w tym roku poboru krwi, organizowanego przez Powiatowy Klub Honorowych Dawców Krwi w Piszu. Akcja odbędzie się w Dzień Kobiet, więc wyjątkowa atmosfera jest gwarantowana.

Marcowa zbiórka krwi w Piszu będzie wyjątkowa. Akcję zaplanowano w Dniu Kobiet. Czas w środę 8 marca powinny zarezerwować jednak nie tylko panie. Równie mile widziani będą panowie, którzy oddając krew będą chcieli sprawić miły prezent swojej drugiej połówce.

– Tak naprawdę każda okazja do oddania krwi jest dobra – mówi Adam Plona, prezes PK HDK w Piszu. – Dzień Kobiet to jednak łatwa do zapamiętania data, dzień w którym warto zrobić coś wyjątkowego. Liczymy, że w najbliższej akcji wezmą udział panie. Może któremuś z naszych krwiodawców uda się namówić swoją żonę lub dziewczynę. Gwarantuję, że oddanie krwi to naprawdę piękne przeżycie.

Krwiodawców z Pisza w tym roku obsługuje zespół wyjazdowy Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ełku. Uczestnicy środowej akcji ponownie skorzystają z gościnności I Liceum Ogólnokształcącego. Rejestracja rozpocznie się ok. godz. 8. By wziąć udział w akcji należy zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument z numerem PESEL i zdjęciem. Każdy krwiodawca zawsze badany jest przez lekarza, który decyduje, czy chętny może oddać krew.

Członkowie piskiego klubu pomagają potrzebującym nie tylko oddając krew. Chętnie dzielą się także czekoladami, które otrzymują podczas akcji. Słodycze trafiają do podopiecznych z miejscowych placówek zajmujących się opieką nad chorymi dziećmi i dorosłymi.

Źródło KHDK w Piszu
Brak komentarzy

Komentarze zostały wyłączone.