Jedna wygrana w Białymstoku

Młodzicy TSK Roś Pisz zajęli 5. miejsce w Międzynarodowym Turnieju Koszykówki Chłopców Rocznik 2002 – Białystok Cup 2016. Jedyne zwycięstwo odnieśli w pojedynku z AZS PWSZ Skierniewice.

Z rywalami z Polski, Litwy i Białorusi zmierzyli się w weekend młodzicy TSK Roś Pisz. Zespół Pawła Szarego wystąpił w międzynarodowym turnieju Białystok Cup 2016. Rozgrywki nie potoczyły się po myśli piszan, choć trzeba im oddać, że rywale byli naprawdę wymagający.

Reprezentanci TSK Roś Pisz zakończyli turniej z bilansem czterech porażek i jedną wygraną. Turniej rozpoczęli od przegranej 61:68 z SPK Białystok, a następnie ulegli SKM Wilno, po dogrywce Jonavie i zespołowi z Grodna. Wygraną odnieśli w meczu z AZS PWSZ Skierniewice, którego stawką było 5. miejsce.

Podczas rozgrywek kontuzji kolana doznał Bartosz Januszewski, który w dwóch pierwszych występach był najlepiej punktującym graczem TSK Roś. Nagrodę indywidualną dla najlepszego zawodnika zespołu otrzymał tym razem Marcel Polak.

Reprezentowali TSK Roś:
Bartosz Januszewski, Szymon Zalewski, Adam Walak, Jakub Uliszewski, Michał Kwiatkowski, Albin Kłos, Konrad Mielnicki, Łukasz Bessman, Jakub Łabędź, Bartłomiej  Kucisz, Damian Mielnicki, Marcel Polak, Jakub Więcko – trener Paweł Szary