Piłeczka w finale III ligi

Tenisiści Piłeczki Pisz obronili zaliczkę wywalczoną w pierwszym meczu z Mlexerem II Elbląg i awansowali do finału rozgrywek III ligi. W rewanżu piszanie ulegli rywalom 8:10.

Piłeczka Pisz stanie przed szansą zdobycia mistrzostwa III ligi tenisa stołowego. Piszanie wyeliminowali w play off Mlexer II Elbląg i zapewnili sobie grę w finale. Awans przypieczętowali w Elblągu, mimo porażki 8:10. Najważniejszym zadaniem w rewanżowym starciu było obronienie zaliczki po zwycięstwie w Piszu 11:7.

Piszanie bardzo udanie rozpoczęli mecz. W pierwszych singlach swój pojedynek przegrał tylko Łukasz Mikucki, więc Piłeczka prowadziła 3:1. Przewaga utrzymywała się po deblach i drugiej rundzie singlowej. Nerwy zaczęły się w chwilę później, gdy gospodarze wygrali kolejną część 3:1 i doprowadzili do remisu 7:7.

– Zrobiło się gorąco, bo wyglądało to tak, jakbyśmy zacięli się wszyscy w tym samym momencie – mówi Paweł Zieliński, zawodnik Piłeczki. – Obserwowaliśmy sytuację na wszystkich stołach i widzieliśmy, że nie jest dobrze. Na szczęście punkt zrobił Marcin Filipowicz, który przegrywał już 0:2.

W ostatnich starciach awans Piłeczki przypieczętował Sebastian Nogacki, zdobywając ósmy punkt, który rozstrzygał rywalizację. Piszanin ograł rywala łatwo w trzech setach. Jego dorobek w meczu z Mlexerem II to 3,5 punktu. Równie dobrze spisał się Marcin Filipowicz. Jedno „oczko” do puli dorzucił Paweł Zieliński.

Rywalem piszan w finale będzie UWM Olsztyn, z którym Piłeczka grała w fazie grupowej. Olsztynianie wyeliminowali LZS Lubawa. Zanotowali zwycięstwo 12:6 oraz remis 9:9. Finałowe starcie najlepszych zespołów III ligi w tym sezonie odbędzie się prawdopodobnie dopiero w maju. Zwycięzca dwumeczu uzyska bezpośredni awans, a przegrany może zagrać baraż z jednym z niżej notowanych zespołów z II ligi.