Bramkarz z Białorusi, a do przodu doświadczeni ligowcy

Trzej nowi piłkarze zostali oficjalnie graczami Znicza Biała Piska. Klub zatwierdził jako swoich zawodników białoruskiego bramkarza Pawła Rudniowa oraz Adriana Mleczka i Mariusza Łapińskiego, którzy jesienią występowali w zespołach ligowych rywali.

Klaruje się kadra Znicza Biała Piska przed startem rundy wiosennej III ligi. Klub zatwierdził jako swoich zawodników trzech piłkarzy, którzy od miesiąca uczestniczyli w zimowych przygotowaniach.

Znicz sięgnął po doświadczonych zawodników, a po raz pierwszy w historii klubu zagra zagraniczny piłkarz. Na miejsce bramkarza Przemysława Masłowskiego, który odszedł do zespołu z podlaskiej okręgówki ściągnięto Białorusina Pawła Rudniowa. 24-latek w Polsce występuje od kilku sezonów. Był zawodnikiem Cresovii Siemiatycze oraz Wissy Szczuczyn, a w sezonie 2013/2014 wystąpił w obu meczach, w których Wissa ograła Znicza.

Ogranymi zawodnikami, mającymi na koncie występy w II lidze, są Adrian Mleczek i Mariusz Łapiński. Pierwszy z nich ostatnią rundę spędził w Wissie, a drugi jesienią był zawodnikiem Rominty Gołdap. Obaj mają szansę wskoczyć do wyjściowej jedenastki już od pierwszego meczu rundy wiosennej.

Definitywnie zawodnikiem Znicza został Łukasz Tercjak. 21-latek był wypożyczony, a swoją dobrą postawą w rundzie jesiennej udowodnił, że warto sfinalizować transfer.

– Jestem zadowolony z tego, jak zespół pracuje w trakcie przygotowań. Treningi są ciężkie, a ich trudy odczuwają nawet najbardziej doświadczeni zawodnicy – mówi Jacek Jankowski, prezes Znicza. – Już widać, że zespół będzie grał inaczej niż jesienią, a trener Ireneusz Piwko chce w sparingach spróbować jeszcze kilku nowych rozwiązań taktycznych.

W lutym Znicz trenuje z bardzo dużą intensywnością. Łącznie w tym miesiącu zaplanowano aż 6 sparingów. W ostatnim meczu kontrolnym zespół z Białej Piskiej ograł Dąb Dąbrowa Białostocka 4:1. W sobotę kolejnym rywalem Znicza w Łomży będzie Warmia Grajewo.