Policja radzi na święta

Każde święta to wzmożony okres pracy policji. Dlatego i teraz podczas Świąt Wielkanocnych nad bezpieczeństwem w powiecie piskim czuwać będzie zwiększona liczba funkcjonariuszy.

Postarajmy się, by nam w gronie rodziny i przyjaciół oraz policjantom na służbie święta minęły spokojnie. W najbliższych dniach możemy się spodziewać się większej liczby kontroli na drogach, które głównie mają na celu wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Tych, jak pokazują zawsze poświąteczne statystyki, nigdy nie brakuje. Sami pamiętajmy też o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach.

Ważną rzeczą, na co zwracają uwagę policjanci, jest zabezpieczenie przed wyjazdem naszych mieszkań. Pamiętajmy też o tym, że każda zabawa ma swoje granice, aby tradycyjny śmigus- dyngus nie przerodził się w chuligańskie wybryki.

Jeżeli cokolwiek wyda się nam niepokojące, zarówno kiedy poczujemy się zagrożeni, jak i w razie ujawnienia kradzieży czy innych zdarzeń, nie wahajmy się zwrócić o pomoc. Takie przypadki należy zgłaszać znajdującym się w pobliżu policjantom lub dzwoniąc pod numer telefonu 112 lub 997. Policjanci będą sprawdzać każdy tego typu sygnał!