KAJ_2945

Fot 1_2944

16729290_1389363347780952_8053105968459613678_n

16729128_1389363344447619_6469874320797028694_n

Nidzica była poza zasięgiem, dlatego tak naprawdę w walka toczyła się o drugie miejsce. Dziewczęta II LO w Piszu pokonały pozostałe rywalki, dzięki temu przedłużyły swe szanse awansu gry w turnieju finałowym.

Wczoraj w sali sportowej Gimnazjum nr 1 w Piszu odbył się półfinał Mistrzostw Regionu III SZS Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Koszykówce Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. Na parkiecie spotkały się cztery drużyny dziewcząt z Nidzicy, Giżycka i Pisza.

W pierwszym meczu reprezentantki II LO w Piszu prowadzone przez Pawła Szarego, po zaciętej walce pokonały I LO Giżycko 36:32. Dla naszej drużyny był to najważniejszy mecz, bowiem porażka w tym starciu eliminowałaby drużynę z gry o finały.

W drugim starciu ZSZiO Nidzica, faworytki turnieju bez problemów zwyciężyły II LO Giżycko 65:12. W meczu o trzecie miejsce I LO Giżycko pokonało II LO Giżycko 38:18. W finale ZSZiO Nidzica zwyciężyły II LO Pisz 59:17.

Drugie miejsce półfinału Mistrzostw Regionu zapewniły naszym reprezentantkom możliwość dalszej gry. O miejsce w rozgrywkach finałowych nasze reprezentantki powalczą teraz w barażach.

Jak powiedział Krzysztof Rumiński, prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Piszu, to pierwszy tak duży sukces dziewczęcej drużyny koszykarskiej z Pisza od wielu lat.

Organizatorem turnieju półfinałowego był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Piszu.