Sukcesy piskich siłaczy – mamy mistrzów świata

W miniony weekend (24-26 listopada) odbyła się kolejna edycja Mistrzostw Świata Federacji XPC WORLD CUP 2023 w Siedlcach. W Mistrzostwach wzięło udział ponad 390 uczestników, wśród których nie zabrakło zawodników Klubu Sportowego Power Factory Pisz.

W sobotę siłacze z całego świata zmagali się z wyciskaniem sztangi leżąc. Najlepszym w kategorii Junior 15-17 okazał się Aleksander Poreda z Pisza. Nasz zawodnik wycisnął sztangę o wadze 100 kg i zdobył tytuł mistrza świata. Wart uznania jest fakt, że Olek ma dopiero 15 lat. Drugim naszym medalistą jest Robert Pastuszka. Zajął on drugie miejsce w kategorii Masters z wynikiem 192,5 kg. To kolejny sukces Piszanina.
W niedzielę w szranki stanęła czołówka polskich i światowych zawodników w martwym ciągu. W tej części zmagań najlepsze okazały się piszanki. Mistrzostwo świata w kategorii Junior 15-17 zdobyła Wiktoria Wądołowska. Osiągnęła wynik 95 kg, czym zdeklasowała konkurencję. Kolejny złoty medal dla Pisza zdobyła Monika Woźniak, która w kategorii 82,5 kg uniosła imponujący ciężar 110 kg nie dając tym samym swoim rywalkom najmniejszych szansa.
Najzacieklejszy bój stoczyła Kamila Gawkowska, zdobywając aż dwa srebrne medale mistrzostw świata. Piszanka podniosła 117,5 kg w kategorii wagowej do 52 kg. Dało jej to drugie miejsce w kategorii Junior u23 i srebro w kategorii Open.
Niestety tym razem “najgorsze”, bo czwarte miejsca zajęli nasi panowie, co na tle konkurencji stanowi ogromny sukces. Marcin Borkowski podniósł 252,5 kg i znalazł się poza podium w kategorii Open 110 kg. Czwartą lokatę zajął również Marcin Gębusiak w kategorii Masters.

– Dziękuję bardzo naszym zawodnikom za walkę. Pomimo trudnych przygotowań dali z siebie wszystko. Gratulacje należą przede wszystkim naszym juniorom, którzy mimo bardzo młodego wieku osiągnęli niesamowity sukces w sportach siłowych – powiedział prezes zarządu Klubu Sportowego Power Factory Pisz Paweł Gębusiak. – Okazuje się, że prym w martwym ciągu przejęła płeć piękna, co niezmiernie mnie cieszy i pokazuje, że kobiety mogą osiągać sukcesy w każdej dziedzinie sportu i życia.