Stracili prawko w “Trzeźwy poranek”

We wtorek z samego rana policjanci piskiej drogówki przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek”. Akcja ta miała na celu wyeliminowanie z naszych dróg nietrzeźwych kierujących.

Pomimo wielu policyjnych apeli na drogach wciąż nie brakuje kierujących pod działaniem alkoholu. Tylko w miniony weekend w powiecie piskim policjanci zatrzymali aż 5 nietrzeźwych kierujących. Podejmując działania mające na celu wyeliminowanie z naszych dróg nieodpowiedzialnych kierowców policjanci piskiej drogówki we wtorek (25 kwietnia br.) z samego rana przeprowadzili akcję pn. „Trzeźwy poranek”. Efekt to 2 nietrzeźwych kierowców.
Pierwszego z nich policjanci zatrzymali do kontroli drogowej po godz. 5.00 na ul. Warszawskiej w Piszu. Był to samochód marki Peugeot, którym kierował 54-letni mężczyzna. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Podobny wynik miał 53-letni kierujący pojazdem marki Skoda zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy przed godz. 7.00 na ul. Mireckiego w Piszu. Obaj kierowcy stracili prawa jazdy. Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2 i utratą prawa jazdy nawet na 15 lat.