Rodzice narazili 2-miesięczne dziecko na niebezpieczeństwo

Policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie Pisza, gdzie doszło do awantury między mężczyznami w trakcie spożywania alkoholu. Pod podanym adresem funkcjonariusze zastali pijanych rodziców opiekujących się 2-miesięcznym synkiem.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piszu otrzymali zgłoszenie, że w mieszkaniu, na jednym z piskich osiedli, ma miejsce awantura, do której doszło podczas libacji alkoholowej. Na miejscu policjanci zastali 25-letnią kobietę i jej 35-letniego partnera. Oboje znajdowali się pod znacznym działaniem alkoholu. Kobieta ledwo trzymała się na nogach, miała bełkotliwą mowę i logiczny kontakt z nią był utrudniony. W pokoju obok spał ich 2-miesięczny synek.
Funkcjonariusze ustalili, że chwilę wcześniej wyszli od nich znajomi. Była to kobieta i mężczyzna, z którymi wspólnie spożywali alkohol. Dowiedzieli się również, że miedzy mężczyznami doszło do kłótni, a potem szarpaniny z użyciem noży. Na szczęście nikt nie został poważnie ranny. Przed przyjazdem patrolu znajomi opuścili to mieszkanie. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości rodziców chłopca. Matka miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a ojciec blisko 2 promile. W tej sytuacji chłopczyk przekazany został pod opiekę babci, a rodzice zostali zatrzymani do wyjaśnienia całej sprawy.
Policjanci podjęli działania, by zatrzymać mężczyznę, który wspólnie spożywał alkohol i uczestniczył w szarpaninie używając niebezpiecznego narzędzia. Już kilka minut później funkcjonariusze zauważyli go na terenie miasta. Był to 42-letni mieszkaniec Pisza, który także był pod znacznym działaniem alkoholu. On również trafił do policyjnego aresztu. Po wyjaśnieniu wszelkich okoliczności zdarzenia rodzice chcłopca usłyszeli zarzut narażenia synka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia bądź doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. O sprawie poinformowany też został sąd rodzinny i nieletnich. Za popełnione przestępstwo rodzicom dziecka grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.