Znaleźli portfel z pieniędzmi – wyjątkowa postawa 14-latków z Pisza

Trzech nastolatków z Pisza znalazło portfel ze znaczną sumą pieniędzy w środku. Nie wiedzieli czyja jest zguba. O pomoc w odnalezieniu właściciela poprosili policję.

Aleksander, Patryk i Fabian to 14-latkowie z Pisza. Kilka dni temu chłopcy znaleźli leżący na chodniku w kałuży portfel ze znaczną sumą pieniędzy. Nastolatkowie wykazali wyjątkową postawę świadczącą o ich uczciwości, postanawiając zwrócić zgubę właścicielowi. Z tym był jednak problem, bo w portfelu nie było żadnych dokumentów. Chłopcy podjęli decyzję, że w tej sytuacji niezbędna będzie pomoc piskiej policji i tam zanieśli wartościowy portfel. Dzięki14-latkom i policji cenna zguba trafiła do rąk właściciela.
Za wzorowe zachowanie Aleksandra, Patryka i Fabiana oraz ich postawę godną pochwały i najwyższego uznania, osobiście podziękował im insp. Marcin Kubas, komendant Powiatowy Policji w Piszu. Uczciwi nastolatkowie wraz z rodzicami zaproszeni zostali do KPP w Piszu. Podczas spotkania insp. Marcin Kubas podkreślił, że w dzisiejszych czasach postawa nastolatków niewątpliwie jest wzorem do naśladowania nie tylko przez rówieśników, ale także dorosłych. Komendant pogratulował także rodzicom wyjątkowego wychowania dzieci.

.