Przyjechał do sklepu po alkohol kompletnie pijany

Do policyjnego aresztu trafił 68-letni mieszkaniec Warszawy podejrzany o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyjechał do sklepu po alkohol kompletnie pijany.

We wtorek (2 sierpnia br.) po godz. 14.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy. Do zdarzenia doszło w okolicach sklepu w jednej z miejscowości na terenie gminy Ruciane – Nida.
Na miejscu policjanci zastali świadków, którzy wskazali siedzącego przy stoliku starszego mężczyznę będącego pod znacznym działaniem alkoholu. Był to 68-letni mieszkaniec Warszawy, który przyjechał do sklepu pojazdem marki Saab kompletnie pijany. Został zatrzymany przez klientów, którzy zabrali mu kluczyki od auta i o zdarzeniu powiadomili policję. W rozmowie ze sprzedawczynią funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten przyjechał do sklepu kolejny raz tego dnia i znowu chciał kupić alkohol.
Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 68-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu i wyjaśnieniu całej sprawy usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.