Stracili prawo jazdy za prędkość – Obejrzyj film

Dwóch kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Wyczyny “rajdowców” nagrał wideorejestrator w nieoznakowanym samochodzie piskiej drogówki. Ukarani kierowcy pędzili ponad setką ulicą Olsztyńską w Piszu i przez wieś Snopki.

W poniedziałkowe przedpołudnie policjanci piskiej drogówki pełnili służbę na terenie powiatu nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. W ten sposób ujawnili dwóch kierowców, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.

Pierwszego kierowcę, jadącego audi, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej tuż po godz. 7:00 w Piszu na ul. Olsztyńskiej. 36-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h.
Drugiego kierującego policjanci zatrzymali po godz. 10:00 w miejscowości Snopki, gmina Pisz. 27-letni kierowca dostawczego VW, mieszkaniec powiatu olsztyńskiego, jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 105 km/h. Pomiar i rejestrację prędkości auta policjanci rozpoczęli za znakiem informującym o tym, że wjechało ono w obszar zabudowany. Policjanci zatrzymali kierowcom prawa jazdy oraz ukarali ich mandatami karnymi w wysokości 400 złotych i 10 punktami karnymi. Od początku roku, na drogach powiatu piskiego, już 7 kierowców straciło uprawnienia do kierowania pojazdami za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.