Siedemnaście rodzin już wkrótce doczeka się własnego mieszkania

Pod koniec stycznia nastąpił odbiór techniczny budynku socjalnego przy ul. Nidzkiej w Piszu. To dobry znak dla kilkunastu rodzin, które lada moment spełnią swoje marzenia o posiadaniu własnych czterech kątów.

W dwupiętrowym obiekcie, zlokalizowanym przy ul. Nidzkiej (tuż przy wyjeździe w kierunku Snopek) zamieszka siedemnaście rodzin. Na nowych lokatorów czekają mieszkania o powierzchni od 27 do 52 m2, składające się (w zależności od metrażu) z pokoju, salonu z aneksem kuchennym, łazienki oraz przedpokoju. Jedno z mieszkań na parterze posiada rozwiązania ułatwiające osobie niepełnosprawnej codzienne życie. Do likwidacji barier architektonicznych przyczyni się też montaż, przy wejściu do budynku, podjazdu dla wózków inwalidzkich. Z myślą o najmłodszych powstał plac zabaw. Na przyległym terenie wybudowano też parking.
Łączna kwota przedsięwzięcia to prawie 2,5 mln zł. 35% z tej sumy, czyli ponad 751 tys. zł pochodzi z uzyskanego przez Gminę Pisz dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego. Wykonawcą robót była firma budowlana ROB-BUD z miejscowości Tarachy (gmina Szczuczyn).
Z myślą o jeszcze lepszych warunkach życia przyszłych i obecnych mieszkańców tej okolicy wybudowano chodniki i nową drogę przy wcześniej wspomnianej ul. Nidzkiej. Jezdnia, która została wykonana z nawierzchni bitumicznej posiada systemy odwadniające. Koszt inwestycji to 557 tys. zł. Połowę środków finansowych Gmina Pisz pozyskała z Wojewódzkiego Funduszu Dróg Samorządowych.

– Ubiegając się o kolejną kadencję burmistrza obiecałem pomoc najbardziej potrzebującym osobom. Tym, którzy ze względu na trudną sytuację życiową nie mogli nawet śnić o własnym mieszkaniu. Już wkrótce, te wcześniej nieosiągalne marzenia staną się rzeczywistością – mówi burmistrz Pisza.


Już niedługo puste mieszkania zapełnią się lokatorami

Mieszkania liczą od 27 do 52 m2

Materiał prasowy: Urząd Miejski w Piszu / Tekst: Grzegorz Gierej