Wieczór autorski z poetą – Wojciech Kass “Metaf 20 wierszy o położeniu”

Dom Kultury w Rucianem-Nidzie zaprasza na wieczór z poezją Wojciecha Kassa, który odbędzie się w najbliższy czwartek (15 października).

Podczas spotkania promowany będzie najnowszy tomik poezji Wojciecha Kassa pt. “Metaf. 20 wierszy o położeniu”, który ukazał się miesiąc temu nakładem krakowskiego wydawnictwa Austeria.

Co to jest „metaf”, wyjaśnia w rozpoczynającej tomik refleksji Jarosław Ławski:

„Co Jest, co ogarnia, czym jesteśmy i nie jesteśmy, niepokój i uspokojenie, (nasz) mrok – widzenie; co przekracza, tworzy, zagarnia, by objąć w Siebie”. Dlaczego wiersze o położeniu? Chodzi o aktualne położenie człowieka (a może raczej o jego narastające wydziedziczenie i pogłębiającą się dezorientację?) i o kondycję współczesnego poety. Nie jest to jednak rozpaczliwy raport o stanie człowieka i świata przed katastrofą, ale odwaga nadziei. Smakowania zmysłowego piękna, ocalania znikliwości, czułość wobec rzeczy i zjawisk, troska o konkret, który ze swojej natury jest metafizyczny. Autor dąży do scalenia tego co zostało dalece zatomizowane. Za wszelką cenę, choćby jego próby były chybione, skazane na porażkę, a same akty scalające świat – niemożliwością.
Adrian Gleń napisał: Ten tomik jest jak haust czystej wody, dyskretna konsolacja i owo ukłucie, które mówi: “bądź dzielny, lepiej nie będzie”.

Z uwagi na obostrzenia związane z COVID-19 i ograniczoną ilość miejsc organizator prosi o wcześniejszą rezerwację (dkruciane@gmail.com, tel. 87 423 10 33). Przybywając na spotkanie nie zapomnijcie o maseczkach! Wieczór rozpocznie się w czwartek, 15 października, o godzinie 18.00 w Domu Kultury przy ulicy Gwarnej w Rucianem-Nidzie.