Zderzenie cysterny z osobowym Audi

Do groźnego wypadku z udziałem samochodu osobowego Audi A6 i ciężarowego DAF doszło we wtorek około godziny 15 na trasie Pisz – Orzysz, niedaleko skrzyżowania na Rostki.

W poniedziałek po godz. 15:00 na drodze krajowej numer 63 między Piszem a Orzyszem doszło do wypadku drogowego. Zdarzenie miało miejsce pomiędzy miejscowościami Szczechy Wielkie – Kociołek Szlachecki. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Audi, 21-letni mieszkaniec gminy Pis, podczas wykonywania manewru wyprzedzania na prostym odcinku drogi, widząc nadjeżdżający pojazd z przeciwka stracił panowanie nad pojazdem i wjechał wprost pod koła wyprzedzonego samochodu ciężarowego marki Daf. W wyniku zderzenia oba pojazdy wjechały do przydrożnego rowu.
Na skutek zderzenia obrażeń doznał kierowca audi, który został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Olsztynie. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowców. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Jak się okazało 21-letni kierowca Audi nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, natomiast 26-letni kierowca pojazdu ciężarowego prowadził pojazd pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów wszystkich kategorii. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku.
Na miejscu pracowali też strażacy z KP PSP w Piszu. Ich działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji osoby poszkodowanej z samochodu i przekazaniu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W akcji trwającej blisko 6 godzin, brały udział 4 zastępy straży pożarnej.


Żródło: KP PSP Pisz, KPP w Piszu / Fot. asp. Krzysztof Filipkowski KP PSP w Piszu