Plantacja marihuany na strychu

Piscy kryminalni zabezpieczyli plantację marihuany. Narkotyczne rośliny rosły na strychu.

Piscy policja odkryła i zabezpieczyła pokaźną plantację konopi indyjskich. Na strychu w domu jednorodzinnym w Piszu znaleźli 15 sztuk dorodnych krzaków marihuany oraz całą linię produkcyjną. Plantacja znajdowała się w budynku, w którym mieszkają dwie spokrewnione ze sobą rodziny.

Wykonując dalsze czynności w tej sprawie policjanci w jednym z tych mieszkań znaleźli susz konopi indyjskich. W kuchni drugiego lokatora na stole i w segmencie śledczy także ujawnili woreczki z zawartością suszu roślinnego, który okazał się marihuaną. Środki zostały zabezpieczone przez kryminalnych. Okazało się, że susz należy do mężczyzn w wieku 24 i 27 lat, którzy są szwagrami. Obaj usłyszeli już zarzut posiadania środków odurzających. Nie kwestionowali swojej winy. Jeden z nich powiedział policjantom, że susz chciał użyć jako składnik do zrobienia ciastek.
Piscy kryminalni w dalszym ciągu pracują nad tą sprawą. Wiele wskazuje na to, że mężczyźni usłyszą także zarzut uprawy konopi indyjskich. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3.