Kadeci TSK Roś Pisz na II miejscu w Batory Basket Cup

W dniach 10-12 maja br. kadeci TSK Roś Pisz wzięli udział w V Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Chłopców rocznik 2004 “Batory Basket Cup”.

Podopieczni Zbigniewa Wykowskiego wygrali cztery mecze i doznali jednej porażki, co dało im drugie miejsce. W pierwszym dniu turnieju zawodnicy Rosia pokonali kolejno: UKS Trójeczkę Olsztyn 95:38 i UKS Probasket Mińsk Mazowiecki 88:33. W sobotę rano nasz zespół, grający tylko w siedmiu (z różnych powodów do Białegostoku nie pojechali Maksymilian i Tymoteusz Tańscy oraz Julian Lebiedziński; Piotr Wróblewski zagrał tylko w piątek; Maciej Milewski doznał kontuzji już w pierwszym meczu z Olsztynem i do końca turnieju nie grał) nie dał rady zespołowi UKS Niedźwiadki Przemyśl, ulegając 61:73. Dodatkowo w tym meczu pod koniec drugiej kwarty za pięć przewinień boisko musiał opuścić Łukasz Bessman i po przerwie sześciu reprezentantom TSK przyszło rywalizować z trzynastoma zawodnikami z Przemyśla.

Chłopcy walczyli do końca, ale brak rotacji w składzie sprawił, że zabrakło im sił. W drugim sobotnim meczu nasz zespół pokonał PKK Żubry Białystok 98:35. Ostatnim rywalem TSK Roś Pisz był gospodarz turnieju – MKS Batory 18 Białystok. W rozegranym w niedzielny poranek meczu wygrali nasi reprezentanci 68:45 i ostatecznie zakończyli turniej na drugim stopniu podium. Pierwsze miejsce zdobyli Niedźwiadki Przemyśl, a trzecie Żubry Białystok. Turniej w Białymstoku był dla naszego zespołu etapem przygotowań do Finału U15 POLISH YOUTH HOOP HEROES, który zostanie rozegrany w dniach 14-16 czerwca w Sierakowie.

Maksymilian Turski w najlepszej piątce turnieju ALL STARS.

Łukasz Bessman najlepszym zawodnikiem TSK Roś Pisz.