Wikingowie po olimpiadzie – cenny brąz Adriana

Brązowy medal wywalczony przez Adriana Kurpiewskiego w dwuboju to najlepszy wyniki reprezentanta Wikingów Pisz w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Giżycku. W zawodach rywalizowali zawodnicy z sekcji w Piszu i Orzyszu.

Z jednym medalem z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wrócili Wikingowie Pisz. Na podium zawodów rozgrywanych w Giżycku stanął Adrian Kurpiewski, który był 3. w swojej grupie w dwuboju. Tuż za “pudłem” rywalizację w konkurencjach technicznych zakończyły Wiktoria Rząca oraz Ada Wójkowska.

W turnieju walk najwyżej sklasyfikowana została Klara Wójtowicz, która zajęła 5. miejsce. Mimo trzech wygranych pojedynków, Klarze nie udało jej się jednak awansować do strefy medalowej. Na 9. miejscu uplasował się Sebastian Ruszczyk, który zmagania zakończył po porażce w walce z triumfatorem zawodów w jego grupie.

OOM ma rangę Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. W Giżycku rywalizowało 360 zawodników w wieku 12-14 lat z całej Polski. Wikingów reprezentowała 8-osobowa grupa zawodników z Pisza i Orzysza wyselekcjonowanych przez Zbigniewa Glinko. Oprócz wspomnianych, którzy wywalczyli miejsca w czołowej dziesiątce w swoich grupach, w OOM udział wzięli Kacper Mróz, Matylda Matusiak oraz Kamil Dziatkowiak.