Funkcjonariusze zabezpieczyli w Piszu nielegalne automaty do gier

Wspólne działania piskich policjantów oraz funkcjonariuszy Warmińsko- Mazurskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Olsztynie doprowadziły do zabezpieczenia nielegalnych automatów do gier hazardowych. Łącznie na terenie Pisza ujawniono 9 takich maszyn. Właścicielom zabezpieczonych automatów grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Piszu, wspólnie z funkcjonariuszami Warmińsko – Mazurskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Olsztynie, skontrolowali kilka lokali na terenie Pisza pod kątem ujawnienia nielegalnie funkcjonujących automatów do gier. W dwóch punktach na terenie miasta zabezpieczyli łącznie 9 maszyn do gier hazardowych.

Na zabezpieczonych automatach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych. Zgodnie z obowiązującym prawem na ich zorganizowanie wymagana jest koncesja.

Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy Warmińsko – Mazurskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Olsztynie podczas przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych. Potwierdziły one, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami Ustawy o grach hazardowych.

Policjanci zabezpieczyli automaty i przekazali je funkcjonariuszom Warmińsko- Mazurskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Olsztynie, którzy prowadzić będą teraz dalsze czynności procesowe w tej sprawie.

Zgodnie z kodeksem karno – skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

źródła:KPP Pisz