Kobieta straciła prawo jazdy za szybką jazdę – pędziła 105 km/h w mieście

Uprawnienia straciła 39-letniej kobieta. Jechała ulicami Pisza z prędkością 105 km/h.

W minioną sobotę przed godz. 17.00, kierująca pojazdem marki Toyota jechała ulicami Pisza z prędkością 105 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. 39-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego ukarana została przez policjantów mandatem karnym w wysokości 400 zł oraz 10 punktami karnymi. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy.

Wiosenna aura i dobre warunki drogowe sprawiają, że kierowcy jeżdżą co raz szybciej. Policjanci drogówki przypominają kierującym o przepisie, który wszedł w życie w maju 2015 roku. Mówi on, że za rażące przekroczenie (powyżej 50 km/h) dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym przewiduje się zatrzymanie dokumentu prawa jazdy w trakcie przeprowadzanej kontroli drogowej. Dokument ten przesyłany jest do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną – formalnie zatrzymuje ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami.
Od momentu wejścia w życie tego przepisu policjanci piskiej drogówki zatrzymali 79 kierowców, którzy w rażący sposób przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.