Znalazły portfel pełen pieniędzy i oddały właścicielowi

Dwie mieszkanki Rucianego – Nidy znalazły portfel z dokumentami i dużą kwotą pieniędzy. Zgubę zwróciły jej właścicielowi. Taka postawa jest godna najwyższej pochwały.

We miniony wtorek około godz. 20.00 do piskiej komendy przyszły dwie kobiety, mieszkanki gminy Ruciane – Nida. Zgłosiły oficerowi dyżurnemu, że przed jednym z piskich marketów znalazły męski portfel. Były w nim dokumenty oraz 2 500 złotych. Dodały, że informację o znalezionym portfelu umieściły już na portalach społecznościowych.

Oficer dyżurny odebrał portfel i na podstawie dokumentów, które w nim były próbował skontaktować się z pokrzywdzonym. Zanim to zrobił mężczyzna przyszedł do komendy, bo otrzymał już informację od kolegi, że zguba się znalazła i czeka na policji.

Właściciel portfela nie krył swojego zadowolenia. Odbierając portfel był pewien, że są w nim tylko dokumenty, a pieniądze ktoś zabrał. Kiedy dowiedział się, że jet w nim wszystko, łącznie ze znaczną sumą pieniędzy, z wrażenia zapomniał daty własnych urodzin, o które pytali policjanci w celu potwierdzenia jego tożsamości. Mężczyzna nie sądził, że trafi na uczciwego znalazcę i odzyska też 2500 złotych.