Żołnierze walczą o życie nauczycielki

Żołnierze z 15. Mazurskiego Batalionu Saperów w Orzyszu podjęli walkę o zdrowie ciężko chorej żony jednego z kolegów. Ich akcja wsparcia spotyka się z szerokim odzewem. Ty też możesz pomóc.

Walko toczy się o życie i zdrowie Agnieszki Kretuńskiej, 38-letniej nauczyciel języka angielskiego z Białej Piskiej, matki dwójki chłopców. Na początku stycznia zdiagnozowano u niej nieoperacyjny nowotwór mózgu. Jest jednak duża szansa na pokonanie choroby – terapia protonowa. Nadzieja jest tym większa, gdyż Agnieszce udało się dostać do Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krakowie, gdzie aktualnie przebywa pod opieką lekarzy. Niedawno przyszła też informacja, że kosztowne leczenie sfinansuje NFZ. Nie znaczy to, że rodzina nie potrzebuje wsparcia finansowego. Pieniędzy potrzeba na dojazdy, wizyty lekarskie oraz rehabilitację.

Mąż Agnieszki Kretuńskiej jest żołnierzem. Jego koledzy z 15. Mazurskiego Batalionu Saperów w Orzyszu założyli Komitet Społeczny Braterstwo Saperów i zorganizowali zbiórkę charytatywną, z której pieniądze przekazać chcą na leczenie i powrót do zdrowia nauczycielki z Białej Piskiej.

— Moje życie legło w gruzach, gdy dowiedziałem się o chorobie mojej miłości. Nie wiemy ile zostało nam czasu, ale jest go coraz mniej. Agnieszka umiera na moich oczach – wyznaje Mariusz Kretuński. – Leczenie to moja jedyna szansa i nadzieja… Jeśli nic nie zrobię, Agnieszka odejdzie. Musimy spróbować, bo jeśli się nie uda – nigdy sobie nie wybaczę, że pozwoliłem jej umrzeć.

Saperzy z Orzysza założyli stronę na Facebooku „Ratunek dla Agnieszki”, w bardzo krótkim czasie polubiło ją ponad 2600 osób. Równolegle trwa zbiórka na portalu www.pomagam.pl gdzie zebrano już prawie 109 tys. zł. Jutro w Piskim Domu Kultury odbędzie się specjalny Koncert Walentynkowy „Serce dla Agnieszki”, z którego dochód przekazany zostanie również na ten cel. Kolejny koncert charytatywny odbędzie się 5 marca w Orzyszu.