Szlachetna Paczka-zostań darczyńcą w Piszu

Od 18 listopada otwarta jest baza rodzin włączonych do programu SZLACHETNA PACZKA w tegorocznej edycji. Także w Piszu i okolicach mądra pomoc dotrze do potrzebujących rodzin, które znalazły się w niezawinionej biedzie!

Od soboty na stronie www.szlachetnapaczka.pl można już wybrać rodzinę w potrzebie z rejonu Pisz i przygotować dla niej mądrą pomoc. Przekazując rodzinie paczkę pokazujemy jej, że nie jest sama ze swoimi problemami. Naszym celem jest to, by paczka była impulsem do zmiany w życiu rodziny. Pomoc przygotowana jest tak, aby dała trwały efekt. Wspieramy rodzinę w odkryciu własnego potencjału i drogi do wyjścia z trudnej sytuacji.

Darczyńca pomaga konkretnym osobom, sam kupując dla nich potrzebne rzeczy. Ma możliwość poznania historii osób, których zdecydował się wspierać. Pomoc dostosowana jest do indywidualnych potrzeb danej rodziny. W tegorocznej edycji projektu w Piszu działa 26 wolontariuszy, którzy docierają do prawdziwej biedy. Celem rejonu jest pomoc 35 rodzinom.

Jak zrobić Paczkę:
1. Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl. Wybierz okolicę, w której chcesz pomagać.
2. Zapoznaj się z opisami rodzin na stronie. Wybierz tę, której chcesz pomóc, której historia najbardziej Cię urzekła.
3. Możesz zaprosić do przygotowania paczki znajomych, rodzinę czy współpracowników. Razem będzie Wam łatwiej stworzyć wyjątkowe prezenty, które będą realną pomocą i impulsem do zmiany.
4. Bądź w kontakcie z wolontariuszem – opiekunem wybranej przez Ciebie rodziny. To on odezwie się do Ciebie i będziesz mógł dopytać go o szczegóły.
5. W czasie Finału (9 i 10 grudnia) dostarcz paczki do magazynu, który będzie się znajdował w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Młodzieżowej 26 w Piszu. Przekaż je wolontariuszom, którzy dostarczą prezenty rodzinie.
6. Wolontariusz poinformuje Cię o tym, jak rodzina zareagowała na paczki i przekaże Ci Jej podziękowanie.
Rewolucja w pomaganiu – Lubimy ludzi!
– Paczka to oryginalny, polski pomysł. Nikt na świecie nie zorganizował tak precyzyjnej, konkretnej i mądrej pomocy na tak duża skalę. – mówi ks. Jacek Stryczek. – Zamiast szukać podziałów, my lubimy ludzi, lubimy siebie, wydobywamy z siebie i innych to, co najpiękniejsze. W ten sposób staramy się czynić świat i ludzi dookoła nas piękniejszymi. Dzięki temu wszystkim jest lepiej, lepszy staje się świat. – dodaje ks. Stryczek.
SZLACHETNA PACZKA to już nie tylko przygotowywanie prezentów dla rodzin w potrzebie. Działają też takie specjalistyczne projekty jak: PACZKA Seniorów, PACZKA Lekarzy czy PACZKA Prawników.
Jednocześnie na stronie www.akademiaprzyszlosci.org.pl otwarta jest baza z historiami dzieci – podopiecznymi AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Jest to siostrzany program Paczki, w którym przeprowadza się dzieci od porażki w szkole do sukcesu w życiu. Wolontariusze pomagają uczniom, którzy nie wierzą w siebie i często pochodzą z niezamożnych rodzin. Darczyńca wybiera dziecko, któremu funduje Indeks, umożliwiając dziecku udział w Akademii i wspierając je w drodze i walce o marzenia.
Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl, mądrze pomagaj i zostań Darczyńcą wybranej rodziny.