Usłyszał zarzut znęcania się i posiadania narkotyków

Będąc pod wpływem narkotyków znęcał się nad żoną. Usłyszał też zarzut posiadania marihuany

Piscy policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o znęcanie się nad żoną. Funkcjonariusze interweniowali w mieszkaniu mężczyzny po tym, jak kobieta zgłosiła, że agresywny mąż się awanturuje. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a rodzinę objęto procedurą „Niebieskiej Karty”.

W trakcie wyjaśniania okoliczności tej sprawy śledczy ustalili, że 30-latek od października ubiegłego roku znęcał się nad żoną fizycznie i psychicznie. Wszczynał awantury domowe w trakcie, których wyzywał małżonkę, groził jej pozbawieniem życia oraz zniszczeniem mienia, a także bił kobietę po całym ciele. Przemoc stosował będąc pod działaniem środków odurzających.

Zatrzymany mężczyzna podejrzany był nie tylko o znęcanie się nad rodziną. W październiku minionego roku policjanci znaleźli w jego mieszkaniu susz roślinny schowany w pudełku pod stołem. Funkcjonariusze zabezpieczyli go i wysłali do analizy. Kilka dni temu śledczy otrzymali odpowiedź z laboratorium. Potwierdza ona, że zabezpieczony wówczas susz roślinny to marihuana.

W tej sytuacji 30-latek usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną oraz posiadania środków odurzających. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnienie tych przestępstw 30-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.