Wstydliwy incydent z nauczycielem z Białej Piskiej – burmistrz interweniuje

Do niecodziennego incydentu doszło na terenie Szkoły Podstawowej w Białej Piskiej. Miasto żyje sensacją. Ale czy faktycznie jest się czym nakręcać?

W miniony wtorek na pętli autobusowej na terenie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki doszło do szarpaniny i rękoczynów pomiędzy nauczycielką, a opiekunką dzieci z autobusu szkolnego. Świadkowie zajścia twierdzą, że to nauczycielka była agresywna.

– Nauczycielka dopuściła się czynnej napaści na innego pracownika szkoły ciągnąc ją za włosy, uderzając jej głową o stojący obok samochód i wykręcając przy tym ręce. Nie wspomnę tu o obelgach i wyzwiskach wykrzykiwanych przez matkę nauczycielki (która też tam była – red.). w stosunku do tej kobiety. Wydarzenie miało miejsce w godzinach pracy, na terenie placówki oświatowej w obecności całej grupy obserwatorów, w tym uczniów oraz innych pracowników – zrelacjonował zajście nasz czytelnik, który był świadkiem zdarzenia.

Policja potwierdza zajście.
– Otrzymaliśmy takie zgłoszenie i wyjaśniamy sprawę. Zdarzenie ma podłoże obyczajowe – poinformowała kom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Szkoła nie kryje zażenowania całą sprawą.

– Trudno mi się ustosunkować do tego incydentu. Osobiście nie byłam jego świadkiem i nie wiem, co się tam dokładnie wydarzyło. Nie mamy też tam monitoringu – powiedziała Agnieszka Kowalczyk, dyrektor SP im. Tadeusza Kościuszki w Białej Piskiej. – Wiem, że sprawę wyjaśnia policja. Bardzo ubolewam, że na terenie szkoły doszło do takiego incydentu.

Incydent mocno komentowany jest na lokalnych forach internetowych. Do sprawy odniosły się również władze miasta w specjalnym oświadczeniu i podjęły stosowne działania, by sprawę wyjaśnić i wyciągnąć odpowiednie konsekwencje wobec winnych w sytuacji potwierdzenia wystąpienia nieprawidłowości.

Szanowni Państwo,

w związku z incydentem, który wydarzył się na pętli autobusowej przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej Piskiej (atmosfera wokół tej sprawy jest szczególnie podgrzewana przez niektórych internautów), uprzejmie informuję, że przebywam na urlopie, niemniej jednak po uzyskaniu informacji poleciłem Dyrektorowi Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Białej Piskiej Panu Andrzejowi Rosińskiemu podjęcie następujących działań.Zobowiązać Dyrektora Szkoły jako pracodawcę nauczyciela do szczegółowego zbadania i udokumentowania zajścia oraz podjęcia działań zgodnych z obowiązującymi przepisami. Wyłączyć z postępowania Dyrektora Szkoły Panią Agnieszkę Kowalczyk. Zlecić prowadzenie postępowania Pani Dorocie Pieczyńskiej Wicedyrektorowi Szkoły Podstawowej w Białej Piskiej. Uzyskać informację w Komendzie Powiatowej w Piszu w w/w sprawie. W przypadku stwierdzenia uchybienia godności zawodu nauczyciela sprawę skierować do komisji dyscyplinarnej przy Wojewodzie Warmińsko-Mazurskim.Powiadomić o zaistniałej sytuacji Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Olsztynie z siedzibą w Ełku.
 • kamil

  >Szacunek dla innych!Szanuje ludzi i ludzka prace.<
  Kazdy marzy o tym czego mu brak!

 • kamil

  Ja cie krece,ale pisowski kit.Ta odezwa do narodu piskiego przypomina manifest PIS-u do ludu pracujacego mist i wsi.Znowu yntelygencja pisowska w pelnym rozkwicie.Zadroga chyba jest na l-4 tzn. na absencji chorobowej.No coz,kto powiedzial,ze zaraza pisowska nie moze tez dotknac tez tych na Posadach I Stolkach.Czy ktos w sposob logiczny potrafi potrafi moze wyjasnic o co chodzi w tym manifescie-czy o rzeczywiste nieposluszenstwo wobec aktualnego burmistrza czy to tylko zwykle wezwanie do czegos innego.Natomiast jesli nawoluje sie do nieposluszenstwa (tzn.nieglosowania) wypadaloby podac zwyklym ludziom na czym ono ma polegac,co ten burmistrz zle zrobil lub robi.Ale pisiaki i tak nie zrozumieja.Zadroga to chyba zakochal sie w kaczynskim i jego kocie,a wiadomo milosc jest slepa.

 • kamil

  >czy bedziecie chcieli zalegalizowac zwiazki partnerskie w piszu<
  Oo,pisowski expert od pedalow sie znalazl..Widze,ze naszego posla powinno sie oddac w lapy wyposzczonego inaczej,bo wyraznie widac,ze czegos mu brakuje.

 • kamil

  Skoro najwazniejsza osoba w iii RP nie odczuwa wstepowania w zwiazek partnerski to i malecki niech sobie to wybije z glowy.Czyzby byl zazdrosny o tylek prezesa.