Biła siostrę butem i groziła , że ją zabije-60-latka trafiła do aresztu

Policjanci zatrzymali mieszkankę Pisza, która będąc pod działaniem alkoholu wszczynała awantury z siostrą. Wyzywała ją, biła po ciele i groziła pozbawieniem życia.

Piscy policjanci zostali wezwani na interwencję domową. Na miejscu ustalili, że doszło do awantury pomiędzy siostrami. Młodsza z nich, 60-letnia kobieta będąc pod działaniem alkoholu wszczęła bez powodu kłótnię z siostrą. W trakcie awantury wyzywała krewną, wyganiała ją z domu, a także groziła jej pozbawieniem życia. Ponad to stosowała wobec niej przemoc fizyczną uderzając siostrę pięściami oraz butem po ciele.

Ze względu na realne zagrożenie zdrowia i życia pokrzywdzonej, funkcjonariusze zdecydowali o zatrzymaniu sprawczyni przemocy domowej w policyjnym areszcie. W tym czasie piscy śledczy zbierali materiał dowodowy podejrzewając, że zatrzymana dopuściła popełnienia przestępstwa znęcania się nad rodziną.

Po wytrzeźwieniu 60-letnia kobieta usłyszała zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad siostrą. Sąd zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Grozi jej kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Zdjęcie jest ilustracją do tekstu