Sum 132 cm – Bogumiła Spiesz bije kolejny życiowy rekord.

Trzy metrowe szczupaki w trzy dni… Teraz blisko półtorametrowy sum, Bogusia bije kolejne życiowe wędkarskie rekordy. Jak widać szczęścia na rybach jej nie brakuje, a umiejętności mógłby uczyć się od niej niejeden wędkarz.

Myślałam, że zaczepiłam o zielsko, jednak po chwili, to zielsko ożyło. Wtedy zaczęła się zabawa. Dobrze, że na łodzi towarzyszył mi Bogdan Mielczarczyk, to też dzięki niemu ponad 20 minutowa walka, na delikatnym zestawie zakończyła się podebraniem suma na dno łodzi.

W minioną środę (29 sierpnia) Bogumiła Spiesz na jeziorze Roś złowiła suma 132 cm i 11 kg wagi. To kolejny życiowy rekord sympatycznej piskiej wędkarki, która na co dzień pracuje w sklepie zoologiczno-wędkarskim Ara w Piszu.

Kolejny rekord, gdyż Bogusia na koncie ma już kilka metrowych szczupaków. Trzy złowiła, w trzy dni, podczas branżowego wyjazdu na szwedzkie Szkiery w 2016 roku. Największy mierzył 107 cm. Pokot ozdobiło też wówczas kilka zgrabnych okoni, a o Bogusi oprócz “Tygodnika Piskiego” pisał wówczas również “Wędkarski Świat”.

Wspominając sukcesy piszanki należy też przypomnieć 2013 rok, gdy Bogumiła Spiesz sięgnęła po główne trofeum Mazurskiego Pucharu Rapala, który przez kilka sezonów, ściągając zawsze kilkudziesięciu uczestników rozgrywał się na jez. Roś.

Brak komentarzy

Komentarze zostały wyłączone.